خرید روغن کرمانشاهی

بدون دیدگاه

خرید-روغن-حیوانی

خواص بی نظیر روغن حیوانی را بشناسید

از قدیم الایم کرمانشاه به مرکز خرید روغن کرمانشاهی که همان روغن حیوانی است معروف بوده . اما این روغن خوشمزه چه خواصی دارد و چگونه میتوان روغن حیوانی را تهیه کرد؟ در ادامه مقاله به این موضوع میپردازیم

روغن کرمانشاهی چیست ؟

روغن حیوانی از شیر گاو و گوسفند فرآوری می شود.

به این صورت که در روش سنتی ماست را دوغ کرده و درون مشک میریزند و به اندازه کافی تکان میدهند تا تکه های کره به هم چسبیده به دست می آیدم کره را از دوغ جدا کرده و حرارت می دهند با این کار روغن حیوانی به دست آمده.

روغن حیوانی به دست آمده در مقایسه با روغن های صنعتی پرچرب تر و البته از لحاظ خواص تعذیه ای دارای خاصیت بیشتری است .

عطر و طعم این روغن به کیفیت و نوع علف هایی که دام مصرف میکند بستگی دارد. به همین دلیل است که بهترین روغن های حیوانی را در منظقه ی کرمانشاه میتان پیدا کرد و این نوع روغن بیشتر به نام روغن کرمانشاهی شناخته میشود.

روغن-حیوانی-آرتیشو

روغن حیوانی فراوری شده از شیر گوسفند، دیرهضم تر از نوع گاوی آن است و کلسترول بالاتری دارد.اما لذیذتر و خوش عطر تر و البته برای خرید روغن حیوانی گرانتر است.

برای انتخاب بین روغن ها از بین انواع روغن های گیاهی و حیوانی، روغن حیوانی انتخاب مناسب تری است.چراکه از لبنیات تهیه شده و خواض شیر را دارا میباشد و همچنین روغن های نباتی مایع وقتی جامد (هیدروژنه) می شود، اسیدهای چرب غیراشباع آن اشباع شده و در روند جامد شدن بر میزان اسید های چرب ترانس آن افزوده می شود.

همانطور که گفته شد طعم روغن های حیوانی وابستگی زیادی به نحوه ی خوراک دام دارد و به دلیل مراتع پر علف و مرتفع در منظقه ی کرمانشاه روغن های این منطقه عطر و طعم خاص خود را دارند.

اما چرا روغن حیوانی شگفت انگیز و پرخاصیت است؟

برای سرخ کردن مواد غذایی، هیچ وقت از روغن مایع استفاده نکنید.

زیرا سریعاً اکسیده شده و تولید مواد سرطان زا می کنند. این روغن به دلیل بالا بودن نقطه ی دود سریع اکسید نمیشود به همین دلیل این روغن یک روغن همه کاره در آشپزخانه میباشد.

روغن حیوانی نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و به راحتی فاسد نمیشد حتی به گفته ی کرمانشاهی ها میتوان این روغن را تا ۱۰۰ سال نیز نگهداری کرد.

علاوه بر آشپزخانه این روغن کاربرد زیادی در پزشکی نیز دارد و میتوان از خواص درمانی آن برای پاکسازی روده و تنقیه استفاده کرد.

خرید روغن کرمانشاهی 

از قدیم الایام کرمانشاه مرکز خرید روغن کرمانشاهی یا روغن حیوانی بوده و این شهر به داشتن این نوع روغن معروف بوده و برای خرید روغن کرمانشاهی محلی غالبا باید به این شهر سفر میکردید.

ولی با توجه به تغییر در ساختار روش های خرید و توسعه ی اینترنت و فروشگاه های مجازی خرید روغن حیوانی راحتتر شده به طوری که اخیرا سایت هایی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده و به عرضه ی این روغن به در فروشگاه های اینترنتی پرداخته اند آرتیشو یکی از این فروشگاه هاست

به طوریکه در این سایت های اینترنتی روغن حیوانی اصل کرمانشاهی و کره اصیل کرمانشاهی به همراه سوغاتی های کرمانشاه با بالا ترین کیفیت ممکن در ایران تولید و به فروش می رسد.

 

حتما بخوانید  روغن حیوانی و کبد چرب

 

برای خرید روغن حیوانی اصیل کرمانشاهی اینجا را کلیک کنید

 

Summary
خرید روغن حیوانی
Article Name
خرید روغن حیوانی
Description
خرید روغن حیوانی - از قدیم الایام کرمانشاه مرکز خرید روغن حیوانی بوده و این شهر به داشتن روغن حیوانی معروف بوده برای خرید روغن حیوانی محلی غالبا باید به این شهر سفر میکردید.
Author
Publisher Name
artishoo.com
Publisher Logo

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *