logo

خرید روغن کرمانشاهی

۲۵ آبان ۱۳۹۶ 0
خرید روغن کرمانشاهی

خواص بی نظیر روغن حیوانی را بشناسید

از قدیم الایم کرمانشاه به مرکز خرید روغن کرمانشاهی که همان روغن حیوانی است معروف بوده . اما این روغن خوشمزه چه خواصی دارد و چگونه میتوان روغن حیوانی را تهیه کرد؟ در ادامه مقاله به این موضوع میپردازیم

روغن کرمانشاهی چیست ؟

روغن حیوانی از شیر گاو و گوسفند فرآوری می شود.

به این صورت که در روش سنتی ماست را دوغ کرده و درون مشک میریزند و به اندازه کافی تکان میدهند تا تکه های کره به هم چسبیده به دست می آیدم کره را از دوغ جدا کرده و حرارت می دهند با این کار روغن حیوانی به دست آمده.

روغن حیوانی به دست آمده در مقایسه با روغن های صنعتی پرچرب تر و البته از لحاظ خواص تعذیه ای دارای خاصیت بیشتری است .

عطر و طعم این روغن به کیفیت و نوع علف هایی که دام مصرف میکند بستگی دارد. به همین دلیل است که بهترین روغن های حیوانی را در منظقه ی کرمانشاه میتان پیدا کرد و این نوع روغن بیشتر به نام روغن کرمانشاهی شناخته میشود.

 

روغن حیوانی فراوری شده از شیر گوسفند، دیرهضم تر از نوع گاوی آن است و کلسترول بالاتری دارد.اما لذیذتر و خوش عطر تر و البته برای خرید روغن حیوانی گرانتر است.

برای انتخاب بین روغن ها از بین انواع روغن های گیاهی و حیوانی، روغن حیوانی انتخاب مناسب تری است.چراکه از لبنیات تهیه شده و خواض شیر را دارا میباشد و همچنین روغن های نباتی مایع وقتی جامد (هیدروژنه) می شود، اسیدهای چرب غیراشباع آن اشباع شده و در روند جامد شدن بر میزان اسید های چرب ترانس آن افزوده می شود.

همانطور که گفته شد طعم روغن های حیوانی وابستگی زیادی به نحوه ی خوراک دام دارد و به دلیل مراتع پر علف و مرتفع در منظقه ی کرمانشاه روغن های این منطقه عطر و طعم خاص خود را دارند.

اما چرا روغن حیوانی شگفت انگیز و پرخاصیت است؟

برای سرخ کردن مواد غذایی، هیچ وقت از روغن مایع استفاده نکنید.

زیرا سریعاً اکسیده شده و تولید مواد سرطان زا می کنند. این روغن به دلیل بالا بودن نقطه ی دود سریع اکسید نمیشود به همین دلیل این روغن یک روغن همه کاره در آشپزخانه میباشد.

روغن حیوانی نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و به راحتی فاسد نمیشد حتی به گفته ی کرمانشاهی ها میتوان این روغن را تا ۱۰۰ سال نیز نگهداری کرد.

علاوه بر آشپزخانه این روغن کاربرد زیادی در پزشکی نیز دارد و میتوان از خواص درمانی آن برای پاکسازی روده و تنقیه استفاده کرد.

خرید روغن کرمانشاهی 

از قدیم الایام کرمانشاه مرکز خرید روغن کرمانشاهی یا روغن حیوانی بوده و این شهر به داشتن این نوع روغن معروف بوده و برای خرید روغن کرمانشاهی محلی غالبا باید به این شهر سفر میکردید.

ولی با توجه به تغییر در ساختار روش های خرید و توسعه ی اینترنت و فروشگاه های مجازی خرید روغن حیوانی راحتتر شده به طوری که اخیرا سایت هایی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده و به عرضه ی این روغن به در فروشگاه های اینترنتی پرداخته اند آرتیشو یکی از این فروشگاه هاست

به طوریکه در این سایت های اینترنتی روغن حیوانی اصل کرمانشاهی و کره اصیل کرمانشاهی به همراه سوغاتی های کرمانشاه با بالا ترین کیفیت ممکن در ایران تولید و به فروش می رسد.

 

 

برای خرید روغن حیوانی اصیل کرمانشاهی اینجا را کلیک کنید

 

آخرین مطالب آرتیشو مشاهده تمام مطالب

© - شرکت وایا پرداز پارسیان زاگرس. آدرس : کرمانشاه ، بلوار گلریزان ، ساختمان آرتیشو - تلفن: 38357461-083