logo

عرق بیدمشک در بارداری

۱۰ آذر ۱۳۹۶ 0
عرق بیدمشک در بارداری

ایرانیان از قدیم الایام از گیاهان برای درمان بیماری ها و درد ها کمک میگرفتند. از میان گیاهان دارویی گلاب و عرق بیدمشک بیشترین خواص دارویی را دارند . در ادامه مطلب به خواص گیاه دارویی و همچنین عرق بیدمشک در بارداری میپردازیم با آرتیشو همراه باشید

زمان پیشنهادی برای مطالعه: ۲:۱۰ ثانیه

خواص گیاه بیدمشک

بیدمشک گیاهی است که اکثر ما از آن برای معطر کردن شربت استفاده کرده ایم. بیدمشک علاوه بر اینکه شربت را طعمدار و معطر میکند خواص درمانی بسیاری نیز مانند ملین و تقویت ککنده ی قلب، اعصاب، محرک قوای جنسی و تقویت دستگاه گوارش را داراست. از خواص دیگر بیدمشک میتوان به تقویت کننده دستگاه عصبی و به طبع آن آرام بخش و خواب آور بودن، بهبود دردهای عصبی و روماتیسم، افسردگی و ناراحتی هاس عصبی اشاره کرد. همچنین این گیاه برای قلب نیز مفید است. برای این منظور، نصف استکان عرق بیدمشک را با یک لیوان آب‌ سرد مخلوط کنید و با کمی شکر یا عسل شیرین کرده و میل کنید.

دیگر خواص دارویی عرق بیدمشک:

  • تسکین تورم و بهبود عملکرد دستگاه گوارش از جمله خواص عرق بیدمشک می‌باشد.
  • این عرق سردردهای ناشی از گرم مزاجی را تسکین می‌دهد.
  • عرق بیدمشک، ملین طبع است،
  • عرق گیاه بیدمشک باعث کاهش تب می‌شود و خاصیت تب‌بر دارد، این خاصیت ناشی از سرد بودن گیاه بیدمشک است.
  • یکی دیگر از خواص این عرق کاهش قند خون است.
  • عرق بیدمشک را با شربت بهارنارنج مخلوط كنيد و چهل روز صبح و شب هربار يك ليوان بنوشيد، عرق بدن كه از ضعف باشد را متوقف مى‏سازد.
  • عرق بیدمشک یکی از آرامبخش‌های گیاهی به شمار می‌رود، این خاصیت عرق بیدمشک ناشی از ترکیباتی به نام ژرانیون سالیسین و تانن در آن است.
  • از دیگر خواص این عرق، رفع درد و خستگی ناشی از کار و فعالیت زیاد است.
  • برای درمان یرقان عرق بیدمشک، عرق بید، عرق کاسنی و عرق شاه تره را روزی سه بار، هر بار یک استکان همراه با دو گرم تخم خرفه مخلوط و میل کنید.
  • برای رفع سردرد و سرگیجه ناشی از سودا بایستی از شربت عرق بیدمشک و گلاب استفاده کنید.

 

محل رویش

این درختچه بومی ایران است و در جنگل های جلگه ای شمال از دره چهل چای مینودشت در شرق گرگان تا دره تالار و هراز و نور و کجور، رامسر، منجیل و آستارا تا اردبیل و ارسباران و همچنین در مناطق استپی و نیم خشک اصفهان، کرمان، شیراز و مناطق جنوبی البرز و توچال و هزاربند انتشار دارد

عرق بیدمشک در بارداری

در طب سنتی همیشه توصیه شده که این عرق را به عنوان معطر کننده در شربت استفاده شود و به خوردن این عرق به صورت خالی توصیه نشده، چرا که بیدمشک به مقدار زیادی قند خون را پایین می آورد و به همین دلیل عرق بیدمشک در بارداری ، مادران شیرده و کودکان زیر دو سال توصیه نمیشود.

برای خرید عرق بیدمشک ارگانیک اینجا را کلیک کنید

برچسب ها:
آخرین مطالب آرتیشو مشاهده تمام مطالب

© - شرکت وایا پرداز پارسیان زاگرس. آدرس : کرمانشاه ، بلوار گلریزان ، ساختمان آرتیشو - تلفن: 38357461-083