logo

پودر جوانه گندم برای چاقی

۰۵ آبان ۱۳۹۶ 0
پودر جوانه گندم برای چاقی

پودر جوانه گندم برای چاقی و لاغری میتوان استفاده شود بطوریکه اگر جز آن دسته از افراد هستید که میخواهید لاغر شوید و یا لاغر بمانید، پودر جوانه گندم همراه با ماست یا سالاد کاهو ۱۰ دقیقه قبل از غذا میل کنید و اگر جز افرادی هستید که میخواهید چاق شوید آن را ۱۰ دقیقه بعد از غذا میل کنید.

پودر جوانه گندم برای چاقی

امروزه نقش و اهميت جوانه ها به نحوي مطرح است كه كارشناسان علوم تغذيه بر مصرف آن تأكيد زیادی دارند و از ان به عنوان یکی از مهمترین اجزا سبد غذايي روزانه خانواده ها یاد مي كنند.

در واقع جوانه ها موادغذايي هستند كه با روند طبيعي رشد و توليدشان، در گروه سبزي ها، آن هم با ارزش غذايي بالا از نظر ويتامين ها و املاح محسوب مي شوند. در  ایران از هزاران سال پيش، در دوران باستان جوانه ها و اهميت استفاده آنها براي مردم شناخته شده بوده است. به همین دلیل مردم ایران استفاده از جوانه گندم را به عنوان یک آئین سنتی همواره در آغاز بهار به شکا سمنو در سفره هفت سین لازم میدانستند.

خواص پودر جوانه گندم برای چاقی

متاسفانه خانواده ها به میزان کافی از این پودر استفاده نمیکنند و این در حالی است که پودر جوانه گندم سرشار از ویتامن ها و املاح معدنی ضروری برای بدن مانند ویتامین A  و B و E  و سلنیوم و منیزیم می باشد.

این گیاه با دارا بودن ویتامین A میتواند باعث افزایش قوه بینایی، سرعت رشد کودکان، شادابی پوست و سلامت ریه و گلو شود. همچنین پودر جوانه گندم در رفع بی‌خوابی، بروز یائسگی زودرس، اختلالات قلبی و دیابت  مفید و مؤثر است.

نظر متخصصین در مورد پودر جوانه گندم

متخصصان تغذیه توصیه میکنند که کسانی که دچار سو تغذیه هستند و یا منع استفاده از سبزی ها را دارند، میتوانند با تهیه پودر جوانه گندم و مصرف مداوم ان از کمبود ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن جلوگیری کنند.

امروزه جوانه گندم به دلیل وجود ویتامین E به عنوان معجزه گر و اکسیر جوانی معرفی می شود همچنین وجود سلنیوم و منیزیم در پودر جوانه گندم باعث پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان میشود و همچنین به اعتقاد کارشناسان پوست و مو پودر جوانه گندم در درمان ریزش مو، رفع شوره سر و انواع جوش صورت و بیماریهای پوستی موثر میباشد برای این منظور بایستی از ماسک جوانه گندم استفاده کرد که موجب طراوت و شادابی و روشنی پوست میشود . به این صورت ک پودر جوانه گندم را با ماست تازه خمیر کرده و به مدت ۱۵_۲۰ دقیقه روی پوست صورت قرار دهید.

علاوه بر این کسانی که از یبوست، خستگی و بیحالی و کلسترول بالا و دردهای عضلانی درد میکشند میتوانند از پودر جوانه ی گندم جهت درمان استفاده کنند.

انسان در سنین بالا به دلیل تحرک کمتر، نیاز بدن به انرزی کمتر میشود ولی در مقابل نیاز به ویتامین ها و املاح معدنی و پروتئین افزایش می یابد، با مصرف جوانه ها ی مختلف به خصوص پودر جوانه گندم مقدار قابل توجهی از ویتامین های ب را به بدن میرساند. با توجه به این موضوع که تامین ویتامین های ث و ای، بتاکاروتن و سلنیوم از اکسیداسیون چربی ها در بدن جلوگیری کرده و نیز تامین منیزیم میتواند فشار خون را کنترل کند به نقش مهم پودر جوانه گندم و گنجاندن آن در برنامه غذایی روزانه بیشتر پی ببریم.

برای خرید پودرجوانه گندم سالم و طبیعی اینجا را کلیک کنید

 

آخرین مطالب آرتیشو مشاهده تمام مطالب

© - شرکت وایا پرداز پارسیان زاگرس. آدرس : کرمانشاه ، بلوار گلریزان ، ساختمان آرتیشو - تلفن: 38357461-083