logo

روغن حیوانی و کبد چرب

۱۴ مرداد ۱۳۹۷ 0
روغن حیوانی و کبد چرب

بیماریهایی از مثل کبد چرب ، دیابت و بیماری های قلبی و عروق ارمغان روغن پالم برای انسان بوده که بسیاری از افراد را در سراسر دنیا و بویژه در ایران به گرفتار کرده است. در این مقاله آرتیشو به ارائه بهترین روغن ها برای کبد چرب و همچنین رابطه روغن حیوانی و کبد چرب میپردازد.

کبد چرب چیست ؟

کبد بزرگترین عضو بدن است که با توجه به اهمیتی که در متابولیسم بدن دارد از آن به عنوان مهمترین عضو بدن نیز یاد میشود.

تمام موادی که توسط روده جذب خون شده اند باید از کبد بگذرند. پس کبد به عنوان یک فیلتر عمل میکند بطوریکه یکی از کارهای کبد به دام انداختن سموم و تبدیل انها به مواد بی ضرر و دفع آنهاست.

کبد به طور طبیعی خود را ترمیم میکند و میتواند سلولهای خود را تکثیر و پاکسازی کند اما اگر فاکتورهای منفی وارد شده به کبد زیادتر از حد معمول باشد در کارایی کبد اختلال ایجاد میشود که اصطلاحا به آن کبد چرب گفته میشود.

کبد چرب یکی از شایعترین بیماریها در سراسر دنیا به حساب می آید بطوریکه بالغ بر ۴۰ درصد ایرانیان به این بیماری مبتلا هستند و به دلیل اینکه هیچ علائم خاصی ندارد را بیماری خاموش مینامند.

پالم مهمترین عامل کبد چرب و دیابت

بر اساس پژوهش های انجام شده توسط مرکز دیابت آلمان روغن پالم موجود در روغن های خوراکی و لبنیات باعث افزایش تجمع چربی موجود در کبد میشود.

کبد چرب نیز علاوه بر بروز بیماری های کبدی میتواند احتمال اتبلا به دیابت ، بیماریهای قلب و عروق و دیگر اعضای بدن شود.

با وجود این آگاهی نسبت به مضرات پالم امروزه بیشتر روغن های مایع و جامد، لبنیات، سس ها و بستنی ها از روغن پالم استفاده میشوند.

ما به شما استفاده از روغن حیوانی و یا روغن کنجد ارگانیک را پیشنهاد می دهیم.

علت ایجاد کبد چرب

عادات و رفتار های بد غذایی از مهمترین عامل ابتلا به این بیماری است. از حمله این عادات میتوان به مصرف الکل، مصرف مواد غذایی چرب، نداشتن فعالیت بدنی، فشار خون بالا، اضافه وزن، بارداری و مصرف داروهایی همچون آسپرین و تتراسایکلین هستند

درمان کبد چرب

با وجود شیوع این بیماری هنوز هیچ دارویی در بازار وجود ندارد که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده باشد و توصیه همه متخصصین برای درمان این بیماری کاهش ۱۰ درصدی وزن بدن است.

در اینجا ما سه مورد از راهکارهای درمان کبد چرب را ذکر میکنیم

۱- بیشتر ورزش کنید و فعالیت بدنی داشته باشید. سعی کنید روزانه حداقل ۳۰ دقیقه ورزش هوازی داشته کنید .

۲- کاهش کلسترول: مقدار چربی اشباع شده و قند خون تان را کنترل کنید. درصورتی که ورزش و رژیم برای شما کافی نیست و کلسترول شما کاهش نمی یابد به پزشک مراجعه کنید.

۳- دیابت و کبد چرب بیماری هایی هستند که اغلب همراه با هم اتفاق می افتد. رژیم و ورزش می تواند به شما کمک کند تا هر دو بیماری را کنترل کنید. اگر قند خون شما بالا است به پزشک مراجعه کنید، قبل از اینکه علایم کبد چرب خود را نشان دهد.

روغن های خوب برای کبد چرب

همانطور که گفته شد یکی از موثرترین درمانهای چربی کبد کاهش وزن و کنترل کلسترول بدن است. یکی از عوامل چاقی و کلسترول خون بالا استفاده از روغن های صنعتی است.

روغن حیوانی به دلیل داشتن چربی های اشباع شده میتواند باعث کنترل کلسترول خون و حتی کاهش وزن شود.

روغن حیوانی و کبد چرب

باوجود تبلیغات منفی در مورد روغن های حیوانی که موجب دید بد مردم نسبت به این روغن شگفت انگیز شده در طب سنتی ایرانی روغن حیوانی و کبد چرب هیچ عاملیتی نسبت به هم ندارند. همچنین روغن حیوانی یک روغن سالم است که باعث افزایش کلسترول خوب (HDL  ) کاهش کلسترول بد خون می شود.

 

برای خرید روغن حیوانی اصیل کرمانشاهی اینجا را کلیک کنید

برچسب ها:
آخرین مطالب آرتیشو مشاهده تمام مطالب

© - شرکت وایا پرداز پارسیان زاگرس. آدرس : کرمانشاه ، بلوار گلریزان ، ساختمان آرتیشو - تلفن: 38357461-083