logo

طریقه مصرف عرق کاسنی

۰۸ خرداد ۱۳۹۷ 0
طریقه مصرف عرق کاسنی

کاسنی یک گیاه دارویی است از خانواده گل مینا که در فصل بهار در اکثر نقاط ایران رشد میکند. گیاه کاسنی دو نوع گلخانه ای و شش نوع وحشی دارد و به دلیل ارزش دارویی بالایی که دارد از تمام اجزای آن استفاده پزشکی میشود. بیشترین استفاده ای که از این عرق میشود عرق کاسنی و کبد چرب است که ما در این مقاله آرتیشو سعی دارد طریقه  مصرف عرق کاسنی برای کبد چرب و همچنین هشدارهای مصرف عرق کاسنی در بارداری را به شما ارائه دهیم.

مدت زمان پیشنهادی برای مطالعه:حدود ۳ دقیقه

عرق کاسنی

عرق کاسنی با طبع سرد یکی از پر استفاده ترین عرق های گیاهی در بین ایرانیان است به طوریکه از دیرباز از آن برای پیشگیری از بسیاری بیماریها و تصفیه خون و شستشوی کبد استفاده می شده.

برخی از خواص عرق کاسنی

  1. شستشو دهنده و تقویت کننده کبد
  2. مسکن حرارت و برطرف کننده عطش
  3. پاک کننده مجاری ادرار و کلیه ها  و جلوگیری از ابتلا به بیماری سنگ کلیه
  4. بهترین داروی یرقان
  5. جلوگیری از عفونت های باکتریایی
  6. تقویت معده
  7. برطرف کننده ورم دور چشم
  8. تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت قلب
  9. کم کننده قند خون بیماران مبتلا به دیابت
  10. آرام بخش و تقویت کننده اعصاب

 

طریقه-مصرف-عرق-کاسنی-برای-کبد-چرب

 

عرق کاسنی را کی بخوریم؟

با توجه به مطالب گفته شده عرق کاسنی یکی از مفیدترین عرقیات گیاهی است اما طریقه مصرف عرق کاسنی برای کبد چرب و دیگر بیماریها چگونه است؟

به طور کلی و برای گرفتن نتیجه موثر برای تمام خواص عرق کاسنی بهترین زمان برای نوشیدن این عرق صبح ناشتا قبل از صبحانه است. برای افزایش افزایش دریافت مواد مغذی از گیاه کاسنی میتوانید آن را به همراه یک لیوان آب مصرف کنید

کبد چرب چه علائمی دارد؟

کبد چرب بیماری است که در هر سنی احتمال ابتدا به آن وجود دارد. حتی کودکان نیز در صورت نداشتن تحرک کافی میتوانند به کبد چرب متبلا شوند.

شایع ترین علائم برای کبد چرب داشتن پوستی سفید و بدن سست است. این افراد بعد از خوردن غذای چرب و سنگین احساس درد و سنگینی در قسمت راست و بالای شکم می کنند.

سرد بودن بدن یکی دیگر از علایم این بیماری است. ای در حالی است که این افراد از گرمایی بودن کلافه میشوند ولی وقتی بدن انها را لمس میکنید میبینید که بدنی سرد دارند.

طریقه مصرف عرق کاسنی برای کبد چرب

چربی زیاد و خوردن آب یخ در وسط غذا یکی از عوامل به وجود آمدن کبد چرب است . بهترین طریقه مصرف عرق کاسنی برای کبد چرب را میتوانید با نظارت پزشک پیدا کنید چرا که عوامل بسیاری از جمله میزان تحرک فرد، نوع کار، وضعیت و شدت بیماری در میزان مصرف عرق کاسنی موثر است.

اما به طور کلی میتوان گفت که معمول ترین طریقه مصرف عرق کاسنی برای کبد چرب مخلوط کردن آن با آب ولرم و خوردن روزانه یک لیوان صبح ها بصورت ناشتا است. ضمنا توجه کنید که به هیج وجه صبح ها ناشتا آب سرد میل نکنید.

استفاده از عرق کاسنی در بارداری

اگرچه این عرق خواص بسیار زیادی دارد اما مصرف بیش از حد آن قطعا برای بدن مضر است

یکی از مواردی که از مصرف بیش از حد آن باید اجتناب کرد استفاده از عرق کاسنی در بارداری است چرا که احتمال خونریزی و سقط جنین غیر عمدی  وجود دارد.

در دوران شیردهی نیز مصرف بیش از حد این عرق ممنوع است چراکه کاسنی از طریق شیر مادر به فرزند منتقل میشود و با توجه به طبع سرد این گیاه موجب بیماری در نوزاد شود.

مصرف بیش از حد این عرق در افراد سالمند نیز موجب ترش شدن معده میشود که برای برطرف کردن این اثر میتوانید از شکر یا سکنجبین استفاده کنید.

 

طریقه-مصرف-عرق-کاسنی

 

برچسب ها:
آخرین مطالب آرتیشو مشاهده تمام مطالب

© - شرکت وایا پرداز پارسیان زاگرس. آدرس : کرمانشاه ، بلوار گلریزان ، ساختمان آرتیشو - تلفن: 38357461-083