logo

انواع محصولات ارگانیک

۰۴ مرداد ۱۳۹۷ 0
انواع محصولات ارگانیک

معرفی محصولاتی که می توانند گواهی ارگانیک بگیرند

انواع محصولات ارگانیک چه هستند؟ چه محصولاتی را میتوان به صورت ارگانیک تولید کرد؟ لیست محصولات ارگانیک موجود در دنیا چیست؟ در اینجا با ۹ محصول که میتوانند صلاحیت اخذ گواهی “ارگانیک” بودن را داشته باشند آشنا می شویم با آرتیشو همراه باشید

بسیاری از محصولات می توانند جزء انواع محصولات ارگانیک باشند، اما برخی از این محصولات نیازمند داشتن معیارها و خصوصیات دقیق تری برای اخذ این گواهی هستند.

انواع محصولات ارگانیک

در ادامه لیست  انواع محصولات ارگانیک دارای صلاحیت اخذ گواهی “ارگانیک” را بررسی می کنیم:

۱٫غذا و نوشیدنی ها

غذای_ارگانیکتقریبا تمام غذاها و نوشیدنی ها، با چند استثناء، می توانند گواهی ارگانیک داشته  باشند. علاوه بر این، دستورالعمل های صدور گواهینامه ارگانیسم برای غذا به خوبی تنظیم شده است، بنابراین ساده تر است با گواهینامه های غذایی و گواهینامه های غذایی آشنا شوید. خبر خوب این است که؛ فروش انواع محصولات ارگانیک در حوزه مواد غذایی به میزان قابل توجهی در حال رشد است.

انواع محصولات ارگانیک در حوزه مواد غذایی و نوشیدنی هایی که می توانند گواهی شوند عبارتند از: محصولات کاملا تازه، الکل، قهوه، چای، گل های خوراکی، محصولات وحشی، دانه ها، گوشت و غیره. تولید کننده ها و فرآوری کننده ها همچنین ممکن است مقداری غذای ارگانیک تولید کنند مانند پیتزا و مربا .

۲٫گل ها و سایر گیاهان

گیاه-ارگانیکگل ها و گیاهان هر روز بیشتر و بیشتر در بین سایر انواع محصولات ارگانیک محبوب می شوند. عروسی های سبز و دیگر رویدادهای سازگار با محیط زیست در حال افزایش است و مردم می خواهند گل های تازه بریزند. علاوه بر این، شروع به کار گیاهان برای باغ های منزل و دیگر منظره ها هر روز محبوبیت بیشتری به دست می اورند.
انواع محصولات ارگانیک در این حوزه عبارت اند از: گیاهان، گل لاله ها، گل های بریده، نشاع ها، نهال ها و درختان جزع همین دسته بندی هستند. گاهی اوقات این دسته ارگانیک با دسته غذا یا باغ اشتباه گرفته می شود. به عنوان مثال، گلهای خوراکی ارگانیک و گندم گرا، معمولا باهم اشتباه گرفته می شوند.NOP معیارهای خاصی برای محصولات کشاورزی دارد، بنابراین صدور گواهینامه برای گل و گیاهان بسیار چهار چوب بندی شده و سختگیرانه است.

۳٫ رستوران ها و دیگر خدمات عملیات غذایی

رستوران های ارگانیک یک طبقه در حال رشد در صنعت ارگانیک هستند. از آنجا که غذای ارگانیک هر روز محبوب تر میشوند، فرصت خوبی برای رشد این رستوران ها وجود دارد. در واقع، یک نظرسنجی که اخیرا از مصرف کننده ها گرفته شده است نشان می دهد که مصرف کنندگان حاضرند مبلغ بیشتری برای غذا های ارگانیک و سازگار با محیط زیست بپردازند.

با این حال، صاحبان رستوران های ارگانیک ممکن است به دلیل هزینه ها و عدم تطابق فرآیند صدور گواهینامه رستوران ها با چالش های زیادی مواجه شوند.

 

 

۴٫ پارچه و دیگر الیاف

پارچه-ارگانیکانواع محصولات ارگانیک در حوزه منسوجات ارگانیک و الیاف طبیعی می توانند تولید شوندف با استفاده از موادی مانند پنبه، پشم، کتان و  مواد فیبری. این مواد می توانند برای تولید  انواع محصولات ارگانیک بی شماری استفاده شوند: مانند لباس، ملافه، اسباب بازی، مبلمان و غیره .

چند روش پردازش و تولید مواد ارگانیک وجود دارد. برای دریافت تمام جزئیات لازم، باید با نماینده صدور گواهینامه معتبر شخصی خود صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که استانداردهای NOP برای الیاف ارگانیک اعمال می شود، نه محصولاتی که در تولید آن ها  از الیاف ارگانیک استفاده شده است.

۵٫اسباب بازی

اسباب بازی های ارگانیک کودکان ،بیشترمورد توجه والدین کودکان قرار می گیرند، والدینی که نگران مواد شیمیایی خطرناکی هستند  که کودکان آنها در معرض آن قرار دارند. بیشتر اسباب بازی های ارگانیک زیر دسته اسباب بازی های نرم می شوند و با مواد ارگانیک گواهی شده مانند پنبه و پشم ساخته می شوند.

انواع محصولات ارگانیک دیگری هم در حوزه اسباب بازی ها وجود دارند، مانند وسایل نقاشی و خمیر بازی ، اما در حالی که برخی از این محصولات از مواد ارگانیک گواهی شده استفاده می کنند، تعداد کمی از شرکت های صنایع دستی / اسباب بازی به طور رسمی تایید شده است، و بدون تعجب نیست که استانداردهای صدور گواهینامه . برای شرکت های اسباب بازی، بهترین روش این است که در مورد صدور گواهینامه با یک نماینده صدور گواهینامه معتبر محلی صحبت کنید.نمونه هایی از شرکت های اسباب بازی های ارگانیک در خارج از ایران : miYim و Dandelion

۶٫ محصولات مراقبت از بدن

به فراین های مراقبت از بدن به روش ارگانیک هم می توان  گواهینامه ارگانیک داد، اگر چه برای گرفتن این گواهینامه ممکن است مجبور شوید  چند ماهی با پیچ و خم های اداری دسته و پنجه نرم کنید. وجود چنین فرایندهای پیچیده و مشکلی ، برای چنین صنعت مفیدی ، اصلا درست نیست زیرا مصرف کنندگان به این  مراقبت های بدنی نیازمند هستند. علاوه بر این، به علت ضعف قوانین مراقبت از بدن، بسیاری از طرفداران این محصولات، شرکت هایی را انتخاب می کنند که محصولات دروغین را به عنوان محصولات ارگانیک معرفی می کنند. مثلا:مرکز سلامت محیطی (CEH) اخیرا علیه شرکت هایی که ادعایی جعلی را مبنی بر ارگانیک بودن محصولاتشان صادر می کنند، شکایت کرده است .طرفداران محصولات ارگانیک برای تصویب قانون لوازم آرایشی از سال ۲۰۱۰ تلاش های بسیاری کرده اند.تمام غذاها و سایر خرده فروشی ها خواستار این هستند که محصولات مراقبت های شخصی ارگانیک تضمین شده باشند.

۷٫ لوازم آرایشی:

بسیاری ازانواع محصولات ارگانیک در حوزه لوازم آرایشی، شامل مواد تشکیل دهنده ی “ممنوعه” هستند، موادی که برای عملکرد درست لوازم آرایشی هستند اما استفاده از چنین موادی باعث میشود که این محصولات شایستگی  اتخاذ گواهینامه ارگانیک را نداشته باشند. بعضی از شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی از واژه “ارگانیک” به راحتی استفاده می کنند، بدون اینکه هیچ گواهینامه ای از ادعایشان حمایت کند.

لازم به ذکر است که گواهی واقعی آژانس USDA برای انواع محصولات ارگانیک لوازم آرایشی امکان پذیر است. اگر چه بسیاری از لوازم آرایشی فقط برای اینکه “ساخته شده با مواد تشکیل دهنده ارگانیک” هستند، عنوان ارگانیک را دریافت می کنند  اما داشتن گواهی رسمی، قطعا برای طرفداران انواع محصولات ارگانیک بسیار مهم است.

۸٫ دانه ها و لوازم باغبانی:

دانه ها و بسیاری از لوازم باغبانی هم از دیگر انواع محصولات ارگانیک هستند و فرصت های کسب و کار در این بخش  بسیار فراوان است. مزارع، باغچه های منازل، باغ های عمومی، باغ های مدرسه، کسب و کارهای محوطه سازی ، نیازفراوانی به دانه های ارگانیک و کالاهای باغبانی دارند.

انواع محصولات ارگانیک مختلفی که برای گواهی Organic USDA واجد شرایط هستند شامل درختان ،لامپ ها؛ گیاه برای گل ها، باغچه های گیاه و سبزیجات؛ دانه ها؛ علف هرز کش ها؛ و کودهای تایید شده در لیست ملی هستند.خوشبختانه فرآیند صدور گواهینامه برای بسیاری از انواع محصولات ارگانیک در حوزه لوازم باغبانی و دانه ها ساده است.

۹٫ غذا و محصولات حیوانات خانگی

تحقیقات نشان می دهد که بخش مواد غذایی حیوانات خانگی سالانه ۱۲ تا ۱۵ درصد رشد می کند. و در راس این محصولات ، محصولات حیوانات خانگی  مانند اسباب بازی های حیوانات خانگی و تخت حیوان خانگی در حال رشد هستند.

انجمن صنایع حیوانات آمریکایی اعلام کرده است که صاحبان حیوانات خانگی ایالات متحده،  حیوانات خانگی خود را اهر رو. بیشتر از پیش غرق نعمت می کنند، با صرف سالانه ۵۰٫۸۴ میلیارد دلار. بنابراین  صنعت تولید انواع محصولات ارگانیک در حوزه کالاهای حیوانات اهلی هر روز بیشتر از پیش درحال رشد است.

و با توجه به رشد صنعت پرورش حیوانات خانگی در ایران هم پیش بینی میشود که نیاز به انواع محصولات ارگانیک در چنین حوزه ای روز به روز درحال افزایش است.

با محبوبیت رو به فزونی محصولات ارگانیک ،شناخت راجع به انواع محصولات ارگانیک ، هر روز بیشتر و بیشتر حس میشود.شناختی که لازمه تولید ، فراوری و گسترش چنین محصولاتی است. محصولاتی که ضامن سلامت تک تک افراد جامعه و پایداری و سبز تر ماندن زمین است.

 

برای خرید محصولات ارگانیک و سالم اینجا را کلیک کنید

برچسب ها:
آخرین مطالب آرتیشو مشاهده تمام مطالب

© - شرکت وایا پرداز پارسیان زاگرس. آدرس : کرمانشاه ، بلوار گلریزان ، ساختمان آرتیشو - تلفن: 38357461-083