آرتیشو یا کنگر فرنگی گیاهی پر خاصیت که در ایران بسیار نایاب و کم استفاده است. آرتیشو به دلیل داشتن اکسید هیدروژن برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است. در ادامه در خصوص رابطه آرتیشو و لاغری و خواص آرتیشو برای بدن صحبت میکنیم با ما همراه باشید.

ادامه مطلب ←


روغن حیوانی در بارداری

همیشه سئوال هایی در رابطه با نقش درمانی روغن حیوانی برای زن باردار مطرح بوده است،به خصوص در رابطه با مصرف روغن حیوانی در بارداری ! در این مقاله سعی شده است به تمام این سئوالات پاسخ داده شود. و همچنین اطلاعات شما را در مورد مصرف روغن حیوانی در بارداری از هفته اول تا روز زایمان تکمیل کنیم!

ادامه مطلب ←روغن آرگان روغنی محبوب در کشور مراکش است که هم برای آشپزی استفاده میشود و هم برای مصارف زیبایی. روغن آرگان اصل مراکش با داشتن ترکیبات غنی از اسیدهای چرب ضروری، ، آنتی اکسیدان ها و ویتامین  E برای مراقبت از پوست بسیار مفید است. در ادامه در مورد خواص روغن آرگان برای دور چشم و پوست صحبت میکنیم.

ادامه مطلب ←


در چند سال اخیر با توجه به افزایش مزرعه های پرورش شترمرغ موارد استفاده از این حیوان شگفت انگیز نیز گسترده تر شده. علاوه بر گوشت مفید این حیوان، خواص روغن شترمرغ نیز بسیار زیاد است که در ادامه مقاله به موارد مصرف و خواص این روغن میپردازیم.

ادامه مطلب ←