استویا یک گیاه جدید است ، استخراج استویا و استفاده  ازآن عمر کوتاهی دارد ، این گیاه ، گیاهی بومی متعلق به نواحی گرم سیری است . این گیاه شامل ۱۵۴ گونه متفاوت ست .که ۶ گونه از آن به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد ، روش استخراج استویا  با یک دیگر در این شش گونه متفاوت است. یکی ا ز این گونه ها به عنوان شیرین کننده استفاده میشود .با آرتیشو همراه باشید

ادامه مطلب ←


روغن حیوانی یا کره حیوانی از قدیم الایام بخش جدا نشدنی از رژیم غذایی ایرانیان بوده. بطوریکه قبل از اینکه روغن های گیاهی به وجود بیایند، روغن حیوانی به عنوان غذای اصلی انسان ها بوده. اما تشخیص روغن حیوانی اصل چگونه است؟ تفاوت روغن حیوانی اصل و تقلبی چیست؟ آرتیشو در ادامه مقاله به این موارد میپردازد با ما همراه باشید. ادامه مطلب ←


سلامتی، دغدغه ای که شما را به سمت انتخاب مواد غذایی سالم تر سوق می دهد. یکی از سالم ترین این انتخاب ها ، استفاده از روغن بدون پالم و غیر تراریخته حیوانی است . بی شک اگر خرید روغن حیوانی را تجربه کرده باشید ؛ برای شما سوال اساسی در مورد تفاوت روغن حیوانی گوسفندی و گاوی پیش آمده است .

ما در این مقاله سعی داشته ایم به تفاوت روغن حیوانی گوسفندی و گاوی بپردازیم ، مزایا و معایب این روغن را با یکدیگر مقایسه کنیم و بهترین روغن  را بر اساس نیاز و آناتومی بدن شما پیشنهاد دهیم .

ادامه مطلب ←


تغدیه کودک و نوزاد همیشه یکی از مهمترین دغدغه های اصلی برای مادران است. مصرف روغن حیوانی برای کودکان توسط برخی از متخخصان توصیه میشود اما آیا واقعا مصرف روغن حیوانی در بارداری و کودک مفید است؟  اگر شما هم به تغذیه کودکتان اهمیت می دهید آرتیشو قصد دارد در این مقاله اطلاعات سود مندی درباره مواد غذایی که کودکان باید بخورد را در اختیارتان بگذارد .

ادامه مطلب ←


آرتیشو یا کنگر فرنگی گیاهی پر خاصیت که در ایران بسیار نایاب و کم استفاده است. آرتیشو به دلیل داشتن اکسید هیدروژن برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است. در ادامه در خصوص رابطه آرتیشو و لاغری و خواص آرتیشو برای بدن صحبت میکنیم با ما همراه باشید.

ادامه مطلب ←